Jesteś tutaj: Home >Archiwum wpisów w kategorii: ‘Fajne miejsca

Atrakcje w Polsce

W dzisiejszych czasach zdecydowanie większa grupa ludzi decyduje się na wyjazd poza granice naszego kraju, później wracając i chwaląc się jak to cudownie jest za granicą. Niemniej jednak, prawdziwe jest przysłowie, które mówi o tym, że cudze chwalicie, swego nie znacie. Wiele z tych osób nawet nie zdołało odwiedzić wspaniałych polskich miejscowości. Jeśli chodzi o duże miasta, to bez wątpienia najpiękniejszym z nich jest Kraków. Jest to miasto, w którym czuje się zupełnie inny klimat niż w jakichkolwiek pozostałych polskich miastach. Nie jest ono ani za duże, ani także za małe. Wręcz przeciwnie. Jest to miasto w sam raz. Jedyne co może być tam męczące, to bardzo duża ilość turystów. Coraz rzadziej słychać na krakowskim rynku i okolicach Polaków. Coraz więcej można usłyszeć innych, obcych języków, ponieważ mieszkańcy Krakowa wolą trzymać się z dala od zgiełki centrum. Niemniej jednak, każdy Polak powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu Kościół Mariacki, Wawel, czyli siedzibę polskich królów, widok na Wisłę, krakowski klasztor ojców kamedułów na Bielanach, Łagiewniki i wiele innych.

Pod rynkiem stworzono zaś przepiękne muzeum, w którym można przenieść się w odległą historię Krakowa. Spacer po Sukiennicach musi zostać zaliczony w tym mieście, a być w Krakowie i nie usłyszeć hejnału mariackiego, to po prostu grzech i ogromne zaniedbanie. Jeśli chodzi o inne miasta, to na pewno godny odwiedzenia jest Wrocław, Kazimierz Dolny, Sandomierz, Gdańsk oraz z pewnością Warszawa – stolica Polski. Każdy Polak powinien zobaczyć stolicę co najmniej raz. Jest to jedyne nowoczesne miasto w Polsce, które może się równać pod tym względem z innymi europejskimi miastami. Jeśli chodzi zaś o inne miejscowości i rejony, do których warto się udać, to z pewnością trzeba postawić na Zakopane, Kołobrzeg, miejscowości mazurskie, kujawskie, pomorskie (na przykład piękny Szczecinek). W Polsce naprawdę jest co oglądać, zwiedzać i jest również gdzie odpoczywać. Jedyną niewiadomą jest pogoda, która może nam niestety popsuć plany i szyki podróży po polskiej ziemi.

Tagi: , ,

Grecja

Grecja jest krajem którego gospodarka jest nastawiona na turystykę. Umiarkowany klimat zapewniający wysokie temperatury od maja do września oraz brak typowej zimy sprawiają, że występujące tam regiony są niezwykle atrakcyjne dla turystów. Klimat ten Grecja zawdzięcz położeniu geograficznemu. Znajduje się ona w południowo wschodniej części Europy na Półwyspie Bałkańskim. Obecnie kraj ten jest rozwinięty gospodarczo, jednak sytuacja ekonomiczna, a zwłaszcza finansowa Grecji nie jest w najlepszej kondycji. Kryzys gospodarczy jaki miał niedawno miejsce bardzo nadszarpnął stabilność finansową. Co najważniejsze kraj ten jest kolebką cywilizacji europejskiej. Mitologię grecką czytał chyba każdy, ale także każdy z nas uczył się na lekcjach historii na temat starożytnej Grecji i jej państwach – miastach. Na początku gospodarka była nastawiona na rolnictwo obecnie prym wiedzie turystyka.

Cechą charakterystyczną tego kraju są wspaniałe wybrzeża oraz plaże, których na darmo szukać w innych częściach Europy. Każdy marzy o spędzeniu spokojnego urlopu lecz także o zwiedzeniu niezapomnianych miejsc. Dlatego też wielu turystów tak chętnie wybiera Grecję. Grecy to bardzo przyjaźni ludzie którzy potrafią bardzo dobrze dbać o przyjeżdżających do nich turystów. Obecnie gdy kryzys dopadł ten kraj ceny za wycieczkę znacznie spadły. Dlatego też jeżeli szukamy dużej okazji to właśnie powinniśmy postawić na Grecję. Dużym atutem dla wielu turystów jest możliwość spędzenia wakacji and Morzem Śródziemnym. Sama nazwa kojarzy się już z dobrze spędzonym urlopem. Krajobrazy jakie występują wokół niego są naprawdę niezapomniane. Grecja cieszy się popularnością szczególnie wśród turystów pochodzących z krajów europy zachodniej. Stawiają oni na wysoką jakość i właśnie to mogą otrzymać w najpopularniejszych ośrodkach wypoczynkowych zlokalizowanych na jej terenie. Warte zwiedzenia są tutaj wyspy takie jak Kreta, Eubea, Cyklady oraz Wyspy Jońskie. Turystyka grecka przeżywa rozkwit ponieważ jest wniej naprawdę dużo ciekawych do zobaczenia miejsc.

Tagi: , ,

Bułgaria

Bułgaria jest państwem które ulokowane jest przy granicy dwóch kontynentów Azji oraz Europy. Posiada ono bardzo atrakcyjny klimat przez co znane jest głównie z turystyki. Wakacje spędzone w Bułgarii to przede wszystkim słoneczne wakacje. Od maja do wczesnej jesieni panują tam naprawdę wysokie temperatury dające możliwość opalania się oraz kąpania w ciepłym morzu. Sofia jest miastem które najczęściej wybierane jest do zwiedzania lecz jeżeli pragniemy wspaniale wypocząć podczas naszego urlopu zawsze możemy skorzystać z innych ofert biur podróży. Złote piaski to bardzo popularny kurort znajdujący się niedaleko miasta Warna. Udając się tam na wakacje możemy liczyć na wspaniałe plaże, dostęp do morza, ale także bezpłatnych basenów co zdarza się w ośrodkach turystycznych niezwykle rzadko. Miłośnicy sportów wodnych znajdą tam z pewnością cos dla siebie. A gdy uwielbiamy leżeć plackiem na słońcu to temperatury jakie panują w Bułgarii na pewno nam na to pozwolą. W odległości kilku kilometrów od złotych piasków znajduje się miejscowość Kranevo.

Tutaj również turyści mogą skorzystać z oferty wspaniałych plaż i ciepłego morza. Zostało ono wybudowane w miejscu starożytnej twierdzy przez co posiada bardzo oryginalny klimat którego na darmo szukać w innych miejscach. Wieczory można spędzić przy dobrym piwku i rodzimej bułgarskiej muzyce. Wszystkie miejscowości jakie oferowane są turystom mogą zagwarantować nam udane wakacje zarówno gdy planujemy wyjazd jedynie we dwoje, ze znajomymi lub rodzinnie z gromadką dzieci. Duża liczba atrakcji a także różnorodność oferty pozwala na znalezienie dla każdego czegoś ciekawego. Zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków, leżenie na plaży czy też sporty wodne to jedynie kilka najpopularniejszych przykładów. Bułgaria obecnie stawia coraz bardziej an turystykę dzięki czemu możemy liczyć na coraz to nowsze i ciekawsze pomysły na zachęcenie turystów do przyjazdu. Ceny w tym państwie nie są wygórowane jak w przypadku najpopularniejszych zachodnioeuropejskich kurortów zatem spokojnie każdy z ans może pozwolić sobie na wakacje w Bułgarii.

Tagi: , ,

Odpowiednie miejsce kluczem do wymarzonych wakacji

Coroczne wakacje to dla niektórych jedyny czas w roku, kiedy mogą naprawdę odetchnąć, odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do kolejnego szalonego roku. Osoby regularnie korzystające z corocznych wyjazdów pewnie miały okazję przekonać się, że nie zawsze ten czas jest tak wymarzony, jak sobie zaplanujemy- zatłoczone plaże, mnóstwo turystów, niedobre jedzenie, bardzo droga okolica… Chyba wszyscy zgodzą się z tym, że nic tak nie irytuje i nie wyprowadza z równowagi, jak nieudane oczekiwane przez cały rok wakacje. Można uniknąć tego typu nieprzyjemności, wystarczy poświęcić kilka wolnych chwil, by dokładnie zaplanować swój letni wypoczynek. Kluczowym elementem jest oczywiście nakład finansowy- warto zabezpieczyć się w dodatkowe pieniądze, by czas wypoczynku nie był stresujący także pod tym względem. Ważniejszym od pieniędzy elementem planowania letniego wypoczynku jest jednak wybór miejsca. Choć wśród polskich turystów panuje dziwna moda podążania za tłumem i wyjeżdżania na wakacje, „tam, gdzie jadą wszyscy w tym roku”, to po chwili zastanowienia chyba każdy przyzna, że nie jest to do końca dobry pomysł na wymarzony letni wypoczynek.

Wybór odpowiedniego miejsca odgrywa kluczową rolę, nie tylko na jakość naszego wypoczynku, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie. Kto chciałby zbierać siły i relaksować się szukając choć skrawka wolnej plaży? No właśnie… Przed zarezerwowaniem biletów warto zastanowić się, czego tak właściwie oczekujemy od naszych letnich wakacji, jak mamy ochotę je spędzić i co chcemy robić. Jedni uwielbiają całodniowe kąpiele słoneczne, inni wolą pozwiedzać i poznać nowe kultury i obyczaje, jeszcze innych interesuje dzika i egzotyczna fauna i flora lub wypoczynek aktywny. Każde z wyżej wymienionych preferencji kwalifikuje do innych miejsc wypoczynkowych: plaża, turystyczne miasteczka, spływy kajakowe, campingi, szlaki górskie, posiadłości agroturystyczne… To właśnie miejsce decyduje w znacznej mierze o jakości naszego wypoczynku, dlatego warto zastanowić się przez chwilę, gdzie poczujemy się najlepiej.

Tagi: , ,

Oaza spokoju i piękna- wyspy Fiji

Osoby, które mają dosyć wypoczywania w zatłoczonych i przeludnionych kurortach, w których trudno znaleźć choćby skrawek wolnej przestrzeni powinni zainteresować się wyspą Fiji. A właściwie wyspami, gdyż jest to zbiór ponad 300 wysp, położonych na samym środku Oceanu Spokojnego, z których aż 1/3 wysp są wyspami bezludnymi. Złocisty i drobny piasek, niebieska woda, piękne kobiety z egzotycznymi kwiatami we włosach, specyficzna muzyka i gościnni tubylcy, a przede wszystkim brak tłumów wczasowiczów. Czyż nie o tym właśnie marzy szereg wczasowiczów, co roku przeciskających się przez tłumy w poszukiwaniu kawałka plaży, na którym mogliby się wygodnie rozłożyć? Fiji to doskonałe miejsce na letni wypoczynek i regenerację- pogoda dopisuje niemal non sto, a co ważne, nie dokuczają skrajne upały, jak w innych słynnych kurortach turystycznych.

Wyspy obfitują w bogatą faunę i florę, można natknąć się na szereg okazów, które nie występują w żadnym innym miejscu na świecie. Często słyszy się powiedzonka o wyjazdach na bezludną wyspę w celu wytchnienia i odprężenia! Okazuje się, że nie są to tylko słowa, można tego naprawdę dokonać. Ale chyba wygodniej pojechać na te z wysp Fiji, które są zamieszkałe i przygotowane na pobyt wczasowiczów. Rdzenni mieszkańcy to niezwykle sympatyczni ludzi, którzy obcokrajowców witają z szerokim uśmiechem na twarzy. Warto zwiedzić wioski mieszkańców i poznać ich kulturę- szczególnie ważnym i nieco specyficznym elementem kultury jest zakaz dotykania włosów mieszkańców wysp Fiji. Na wyspach Fiji do niemal dziewiętnastego wieku kanibalizm był na porządku dziennym i wielu białych zginęło właśnie rzez dotykanie włosów mieszkańców. Dziś nie ma się już czego obawiać, kanibalizm dawno temu został wyparty z kultury mieszkańców Fiji, a samo miejsce obfituje w tyle atrakcji i ciekawostek, że nie sposób poznać tego zakątka w ciągu jednego zaledwie pobytu. Oprócz zabytków i atrakcji kulturowych można skorzystać z lekcji nurkowania, windsurfingu czy pływania z delfinami!

Tagi: , ,