Jesteś tutaj: Home >Archiwum wpisów w kategorii: ‘Urlop i wakacje

Leniwy urlop czy aktywny wypoczynek

To pytanie z pewnością stawiają sobie Ci, którzy zamierzają wyruszyć na wymarzone wakacje. Niemniej jednak, odpowiedź nie jest wcale jednoznaczna. Większość decyduje się na pierwszą opcję, a więc tak zwany leniwy urlop. Ludzie masowo wykupują w biurach podróży wycieczki, a potem kończy się na przesiadywaniu całego urlopu w dobrym hotelu z licznymi atrakcjami. Czy to jednak może być jakkolwiek interesujące? Zależy co kto lubi. Jeśli na przykład ktoś spędził cały rok, wykonując ciężką pracę fizyczną i zarabiając właśnie między innymi na wakacje, z pewnością taki rodzaj wypoczynku będzie mu odpowiadał. Zazwyczaj na takie wczasy decydują się jednak ludzie starsi, seniorzy, którzy lubią podróżować, ale często te podróże ograniczają się do korzystania pełnią z atrakcji hotelowych, jakimi mogą być baseny, sauny, groty solne, zimne groty, zjeżdżalnie, parki dla dzieci, plaża i wiele wiele innych. Niemniej jednak, taki pobyt może się szybko znudzić, bo jak długo można przecież siedzieć w basenie na zmianę z opalaniem. Dlatego też młodzi ludzie, ale nie tylko, chętnie decydują się na tak zwany aktywny wypoczynek. Jest to szczególny rodzaj spędzania wolnego czasu, ponieważ jest on bardzo zdrowy i na pewno wyjdzie nam na dobre.

A aktywnie spędzać czas za granicą, ale również w Polsce, można na wiele sposobów. Jeżeli wybieramy się nad morze, ocean, z pewnością dobrym pomysłem będzie windsurfing albo kitesurfing. Popularny stał się również tak zwany parasoling. Wspinaczki po skałach nadmorskich również mogą być pasjonujące. Wiele osób decyduje się również na naukę nurkowania, co wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się co niektórym wydawać. Propozycji jest wiele. Można powiedzieć, że co kraj to obyczaj, a to powiedzenie na pewno sprawdza się również w sporcie. Na plaży można zagrać w siatkówkę plażową, w badmintona, być może w piłkę nożną. W wodzie również można zagrać w siatkówkę wodą, a nawet w piłkę wodną. Dla każdego coś się znajdzie. W górach wspinaczka to zapewne najlepszy pomysł. W lecie można nawet jeździć na nartach w Alpach i nie tylko. Dla każdego coś miłego.

Tagi: , ,

Co każdy turysta powinien zwiedzić o zwiedzaniu Grecji

Grecja należy do Unii Europejskiej i jest jednym z piękniejszych państw jakie znajdują się na terenie Europy. Nastawiona jest głównie na turystykę z której utrzymuje się duża część mieszkańców. Klimat jaki się tam znajduje jest idealny do spędzenia wakacji. Długie lato oraz bardzo delikatna zima sprawiają, że w Grecji występują gatunki roślin których uprawa u nas w Polsce byłaby niemożliwa. Przykładem są oczywiście oliwki z których otrzymuje się oliwę. Wielu turystów z całego świata odwiedza Grecję i jest ona uważana za bardzo atrakcyjny lecz jednocześnie drogi region. Nie do końca tak jest. Najbardziej atrakcyjne dla turystów zakątki takie jak Kreta związane są z wysokimi kosztami, lecz teraz w dobie kryzysu możemy znaleźć tańsze i atrakcyjniejsze cenowo rozwiązania. To co najważniejsze to możliwość cieszenia się ładną pogodą przez cały okres urlopu. Wyjazd do Grecji daje taką możliwość. Możemy być pewnie, że nie spotkają nas tam żadne przykre niespodzianki pogodowe. Obowiązkowo zatem weźmy ze sobą kostium kąpielowy, krótkie spodenki i klapki lub sandałki. Upał jaki tam panuje jest z reguły tylko dla osób które lubią słońce i ciepło.

Grecy posługują się płynnie językiem angielskim dlatego też w każdej części tego kraju bez problemu powinniśmy mieć możliwość dogadania się. Turyści przyjeżdżający tam na wakacje nie znają greckiego dlatego też znajomość angielskiego jest dla osób nastawionych na turystyczny biznes obowiązkowa. Kuchnia grecka uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Zasmakowanie tradycyjnych potraw powinno być na naszej liście rzeczy które obowiązkowo musimy zrobić podczas wakacji w tym kraju. Bogata kultura zwłaszcza jeżeli chodzi o zabytki sprawia, że naprawdę warto odwiedzić stolicę Grecji – Ateny. Lecz turyści z reguły potrafią spędzić godziny nad przepięknymi plażami greckimi i nie ma się co dziwić bo naprawdę są zjawiskowe. Kolejna ważna informacja jeżeli chodzi o spędzenie wakacji w Grecji to to, że gdy nadejdzie już czas powrotu zupełnie nie będziemy chcieli opuszczać tego miejsca.

Tagi: , ,

Biura podróży polecają w tym roku Bułgarię!

Oferty wyjazdów wakacyjnych na przełomie ostatnich lat a nawet miesięcy zmieniają się w niespodziewanym tempie. Ma na to wpływ wiele czynników. Jednym z nich ejst troska o bezpieczeństwo oraz problemy związane z ustrojem panującym w danym kraju. Dotyczy to głównie Egiptu lecz również Tunezji. Państwa te kiedyś cieszące się dużą liczba chętnych do zwiedzania turystów obecnie muszą walczyć o podróżnych którzy boją się przyjeżdżać ze względu na duże zamieszki o jakich mogliśmy słyszeć kilkanaście miesięcy temu. Nie mając pewności co do sytuacji politycznej mało osób jest chętnych do ryzykowania nawet gdy cena jest niska. Jednak rynek nie lubi pustki i w miejsca tych państw weszły nowe ciekawe ośrodki turystyczne. Niestety dość ważnym wymogiem jest aby były one tanie, gdyż europejczycy posiadają dość mocno nadszarpnięty kryzysem portfel. Drogie hotele, ekskluzywne ośrodki z basenami i Spa to atrakcje na które mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni.

Dziś liczy się cena, ale pomimo wszystko nikt nie chce rezygnować ze standardów do jakich się przyzwyczaił. I to spowodowało, że biura podróży rozpoczęły zwiększoną sprzedaż wycieczek do Bułgarii. Jest to przepiękny kraj z cudownymi wybrzeżami, pięknym morzem i oczywiście wiecznie rozpieszczającym turystów słońcem. Kto chciałby wyjechać na wakacje i mieć pewność, że pogoda będzie sprzyjać? Oczywiście wszyscy. Dlatego też zalety bułgarskich wycieczek są obecnie doceniane przez podróżnych. Sofia, Warmia oraz inne miasta tego państwa są naprawdę godne polecenia. Wycieczki w te regiony można rezerwować już od maja aż do września. Wówczas panuje tam lato które związane jest z wysokimi temperaturami. Turyści decydujący się an wyjazd do Bułgarii powinni jednak zaznajomić się ze specyfiką tego kraju. Bardzo ważne są takie kwestie jak kierunek ruchu oraz gesty które nie zawsze pokrywają się z tym co panuje w Polsce. Jednak o wszystkich różnicach z pewnością zostaniemy poinformowani przez wybrane przez nas biuro podróży u którego wykupimy wycieczkę.

Tagi: , ,

„Nagie” wakacje- hotele dla nudystów

Konkurencja na rynku turystycznym jest niebywale wysoka, czemu zresztą nie można się dziwić- coraz więcej ludzi decyduje się na wczasy, nawet kilka razy do roku. Duże kurorty znane na całym świecie tracą na swej atrakcyjności, dlatego, że są stale zatłoczone, a wypoczynek staje się prawdziwą udręką. Pracownicy obsługujący branżę turystyczną co rusz wynajdują nowe sposoby na pozyskanie i zachęcenie klienteli. Jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów ostatnich kilku sezonów okazały się hotele dla naturystów… Wielu czytelników zastanawia się pewnie, kim właściwie są naturyści. Otóż hotele dla naturystów charakteryzują się tym, że już w progu goście mają obowiązek zdjęcia wszystkich ubrań! Tak, jest plaża dla nudystów, więc hotel nie powinien dziwić… A jednak! Pierwszy tego typu lokal powstał w szwedzkiej wiosce i oferuje swoim gościom cały szereg atrakcji. Główną zasadą panującą w tym specyficznym miejscu jest zakaz noszenia ubioru.

Podobne hotele powstały już w innych krajach i o dziwo przyciągają tłumy odważnych klientów, którzy bez skrupułów rozbierają się u progu i na czas swojego pobytu chowają swoje ubrania głęboko w szafie! Nagość jest na porządku dziennym, a nocleg w podobnym hotelu kosztuje dosyć sporo, bo nawet 300 dolarów. Cena, oczywiście oprócz nagości, obejmuje znacznie więcej- nadzy goście mogą oddawać się rozrywką identycznym, jak w innych luksusowych hotelach- kąpią się w basenach, korzystają ze Spa, uprawiają jogę, grają w tenisa, a nawet jeżdżą na rowerowe przejażdżki. Na specjalne życzenie goście mogą nawet odbyć lot samolotem zupełnie nago! Na powitanie, jak w każdym szanującym się hotelu, czeka lampka dobrego wina lub szampana, a apartamenty swym wystrojem przypominają apartamenty dla nowożeńców. Po uroczystym powitaniu i zdjęciu ubrań można cieszyć się już atrakcjami i … nagością! Widok tylu nagich ciał może zbić z tropu, dlatego też należą się duże brawa dla odważnych wczasowiczów, którzy nie tylko nie oszaleli w obliczu tak przytłaczającej nagości, ale potrafią jeszcze oddawać się „przyzwoitym” rozrywkom, takim jak sporty.

Tagi: , ,