Jesteś tutaj: Home >Archiwum wpisów w kategorii: ‘Wypoczynek

Sposób na wymarzone wakacje

Przeciętny Polak wyjeżdża na urlop raz w roku, nic więc dziwnego w tym, że przykłada wszelkich starań do tego, by ów czas był zupełne bezstresowy. Niestety wymarzony urlop pozostaje często wymarzonym jedynie z nazwy, zawsze bowiem znajdzie się jakiś szczegół, który zniszczy idealny nastrój: a to jakość usług hotelarskich, a to zatłoczone plaże, wredni współwczasowicze… Wśród polskich turystów ciągle jeszcze panuje tendencja do bezmyślnego podążania za modą. Wykupują wycieczki i wczasy, które są akurat aktualnym hitem sezonu. W efekcie, zamiast udanego wypoczynku i relaksu, przeciskają się przez tłumy wczasowiczów, bezskutecznie szukają miejsca na zaludnionych plażach i na każdym kroku potykają się o innych wczasowiczów. Czy tak powinny wyglądać wymarzone wakacje? Niezupełnie… A istnieje prosty sposób, by zamienić swój urlop w oazę spokoju, i to wcale nie za duże pieniądze… Jak tego dokonać? Po pierwsze trzeba wszystko dokładnie zaplanować. Najlepiej w wolnej chwili zastanowić się, ile właściwie planujemy przeznaczyć na urlop, a następnie poszukać miejsca, które choć hitem sezonu nie są, to z pewnością zaskoczą pięknem i urokiem, a przede wszystkim brakiem masy turystów.

Zorganizowanie wakacji „na własną rękę” wcale nie jest rzeczą skomplikowaną, a tanie linie lotnicze, niskie ceny noclegów w miejscach, w których nie roi się turystów sprawią, że urlop nie nadszarpnie naszych portfeli bardziej niż wakacje wykupione w biurze podróży. Wybór miejsca odgrywa zasadniczą rolę. Jeśli mają to być wakacje marzeń zastanów się chwilę, co właściwie masz ochotę robić, jak wyobrażasz sobie siebie na swoim urlopie. Wygrzewać się całe dnie w słońcu? A może sport? Zwiedzanie? Na świecie jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć i w które warto pojechać, a dzięki powszechnemu Internetowi i mediom nie trudno takie miejsca znaleźć. Może więc czas porzucić stereotypowe podążanie na wakacje za tłumem i zdobyć się na odwagę, by samemu wyruszyć? Wakacje nadal trwają, zatem do dzieła!!!

Tagi: , ,

Zielona Wyspa

Chcesz wybrać się na długi weekend lub wczasy, ale nie wiesz gdzie? Nie masz dużego budżetu na ten cel? A może znudziły Ci się już wakacje w Polsce lub egzotycznych krajach? Jeśli tak, to ta propozycja jest dla Ciebie!

Wiecznie zielona wyspa.

Irlandia – kraina celtyckich krzyży, średniowiecznych zamków i życzliwych mieszkańców. Jej piękno zapiera dech w piersiach, a częste mgły dodają aury tajemniczości. Przyciąga turystów swoją historią, muzyką, tańcem i tradycyjnymi trunkami.
Do Dublina można dolecieć tanimi liniami lotniczymi. Bilet nie zrujnuje nam kieszeni, bo kosztuje około 150 złotych. W stolicy Irlandii pobyt w dwuosobowym pokoje ze śniadaniem, na 3 doby kosztuje około 1200 zł. Oczywiście można poszukać alternatywnych i tańszych noclegów na przedmieściach Dublina.

Atrakcje turystyczne.

• Warto zacząć od wyprawy do miasteczka Kilkenny. Podają tam wyborne miejscowe piwo. Do zobaczenia jest średniowieczny zamek, a na obiad można się wybrać na High street. Znajduję się tam dużo restauracji i sklepów.
• Dla lubiących długie spacery idealna będzie wyprawa do Doliny Glendalough. Słynie ona z pięknych pejzaży.
• Obowiązkowym punktem zwiedzania jest zespół pałacowo-parkowy Powerscourt. Jest on uważany za najpiękniejszą posiadłość tego typu w Irlandii.
• Warto pamiętać, że w każdy wtorek wejście na zamek dubliński jest bezpłatne.

By tanie wakacje nie zrujnowały nam kieszeni, najlepiej wcześniej zarezerwować bilety. W ciągu zimy tanie linie lotnicze często robią promocje cenowe. Wtedy można kupić bilet nawet za złotówkę

Tagi: , ,