Jesteś tutaj: Home > Zwiedzanie i podróże > Rodzaje podróżowania

Rodzaje podróżowania

W dzisiejszym świecie można spotkać się z co najmniej kilkoma rodzajami podróżowania. Najbardziej popularne jest oczywiście podróżowanie z wykorzystaniem współczesnej techniki, pojazdów, takich jak na przykład: samoloty pasażerskie, samochody, statki, promy. Jest to sposób z pewnością bardzo wygody, który nie pochłania zbyt dużej ilości czasu na dojazd w dane miejsce. Niemniej jednak, oprócz takiego podróżowania istnieje jeszcze inne, być może dużo bardziej ciekawsze, które zapewni nam wiele przygód i atrakcji. Jednym z takich rodzajów, o których z pewnością warto wspomnieć jest tak zwany bike – traveling. Jak sama nazwa wskazuje, jest to podróżowanie … rowerem. I trzeba przyznać, że coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj podróżowania. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest ono dużo tańsze i ciekawsze, obfitujące w liczne przygody. Na czym to jednak w rzeczywistości polega? Trzeba mieć przede wszystkim rower, sprawny, w pełni działający.

Oczywiście na taką wyprawę należy jednak zabrać odpowiednie narzędzia, zapasowe dętki, klej do dętek, łatki, klucze i inne narzędzia. To oczywiście nie wszystko. Należy również zaopatrzyć się w picie na drogę. Nie warto brać jedzenia, ponieważ to niepotrzebny ciężar. Warto kupować jedzenie w przydrożnych sklepach spożywczych, czy też barach. Ktoś może zapytać jednak o nocleg. Z tym również nie ma problemu. Szczególnie jeśli chodzi o obce kraje. Można skorzystać z tak zwanego gardeningu, czyli nocowania w namiocie, w prywatnym ogródku, za zgodą właścicieli. Oczywiście jest to rozwiązanie na jedną noc, a później jazda dalej. W ten sposób nie trzeba płacić za nocleg, co jest dużą oszczędnością pieniędzy. Jeśli ktoś jest zamożniejszy, może pozwolić sobie na nocleg w hotelu, czy też innych schroniskach, albo nawet w prywatnych domach, które oferują noclegi za pieniądze. Podróży trzeba jednak wyznaczyć jakiś cel – zazwyczaj jest to dojechanie do jakiegoś miasta – Pragi, Paryża, Wiednia. Wszystko zależy od nas samych, od naszych upodobań i na pewno od znajomości języków obcych.

Tagi: , ,

4 Odpowiedzi do “Rodzaje podróżowania”

 1. Pwacio pisze:

  Ja uwielbiam podróżować i poznawać nowe miejsca. Zwłaszcza lubię poznawać nowych ludzi.

 2. zorro pisze:

  Ja też lubię takiego rodzaju podróże, no i super miejsca można obejrzeć.

 3. was pisze:

  Ostatnio jak jeździłem po Indiach to poznałem fascynującą kulturę a do tego świetnych ludzi. Polecam serdecznie każdemu.

 4. LeoN pisze:

  Byłem w Indiach, tanio, ciepło i przyjemnie :)

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.