Jesteś tutaj: Home >Posty otagowane ‘atrakcje

Atrakcje w Polsce

W dzisiejszych czasach zdecydowanie większa grupa ludzi decyduje się na wyjazd poza granice naszego kraju, później wracając i chwaląc się jak to cudownie jest za granicą. Niemniej jednak, prawdziwe jest przysłowie, które mówi o tym, że cudze chwalicie, swego nie znacie. Wiele z tych osób nawet nie zdołało odwiedzić wspaniałych polskich miejscowości. Jeśli chodzi o duże miasta, to bez wątpienia najpiękniejszym z nich jest Kraków. Jest to miasto, w którym czuje się zupełnie inny klimat niż w jakichkolwiek pozostałych polskich miastach. Nie jest ono ani za duże, ani także za małe. Wręcz przeciwnie. Jest to miasto w sam raz. Jedyne co może być tam męczące, to bardzo duża ilość turystów. Coraz rzadziej słychać na krakowskim rynku i okolicach Polaków. Coraz więcej można usłyszeć innych, obcych języków, ponieważ mieszkańcy Krakowa wolą trzymać się z dala od zgiełki centrum. Niemniej jednak, każdy Polak powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu Kościół Mariacki, Wawel, czyli siedzibę polskich królów, widok na Wisłę, krakowski klasztor ojców kamedułów na Bielanach, Łagiewniki i wiele innych.

Pod rynkiem stworzono zaś przepiękne muzeum, w którym można przenieść się w odległą historię Krakowa. Spacer po Sukiennicach musi zostać zaliczony w tym mieście, a być w Krakowie i nie usłyszeć hejnału mariackiego, to po prostu grzech i ogromne zaniedbanie. Jeśli chodzi o inne miasta, to na pewno godny odwiedzenia jest Wrocław, Kazimierz Dolny, Sandomierz, Gdańsk oraz z pewnością Warszawa – stolica Polski. Każdy Polak powinien zobaczyć stolicę co najmniej raz. Jest to jedyne nowoczesne miasto w Polsce, które może się równać pod tym względem z innymi europejskimi miastami. Jeśli chodzi zaś o inne miejscowości i rejony, do których warto się udać, to z pewnością trzeba postawić na Zakopane, Kołobrzeg, miejscowości mazurskie, kujawskie, pomorskie (na przykład piękny Szczecinek). W Polsce naprawdę jest co oglądać, zwiedzać i jest również gdzie odpoczywać. Jedyną niewiadomą jest pogoda, która może nam niestety popsuć plany i szyki podróży po polskiej ziemi.

Tagi: , ,

Turystyka polska

Polscy wczasowicze z roku na rok stają się coraz bardziej kapryśni i wymagający. Tygodniowy wypoczynek to dla nich żaden wypoczynek, a wakacje w Polsce to wycieczka a nie wczasy… No właśnie, w tym miejscu aż prosi się o przywołanie słynnego cytatu, mówiącego o tym, że „cudze chwalicie, swego nie znacie”… Polacy raczej z ignorancją traktują swoje ciekawie zlokalizowane państwo o bogatym zapleczu historycznym, kulturalnym i zabytkowym. Polska nie jest dla Polaków miejscem na letni wypoczynek, dlatego też systematycznie wzbogacają budżety zagranicznych kurortów. Tymczasem zagraniczni turyści coraz chętniej ściągają do Polski. I choć z pogodą bywa różnie, to bynajmniej nie stanowi ona dla nich żadnej przeszkody. Polska jest świetnym państwem i spełnia wymogi turystyki, niestety wciąż brak dobrej reklamy i zachęty. Morze, góry, jeziora mazurskie, kotliny- dla każdego coś się znajdzie. Niemal każde polskie miasto może pochwalić się niebanalną historią i ciekawostkami.

Osoby, którym znudziły się wakacje na słynnych riwierach i leżenie kilkanaście dni w słońcu, chętnie zjeżdżają do Polski, by podziwiać przyrodę i objęte ochroną rośliny i zwierzęta. Polska swego czasu odgrywała strategiczną i kluczową rolę, dlatego miłośnicy historii tłumnie zjeżdżają popatrzeć i zwiedzać to, co nam, Polakom, wydaje się nudne i oczywiste. Polska turystyka jeszcze do niedawna znajdowała się w opłakanym stanie- brakowało pieniędzy na rozbudowę bazy noclegowej, na restaurację zabytków, na reklamę… Dziś sytuacja uległa diametralnej poprawie i choć wciąż trzeba wiele zainwestować, to z pewnością widać już postępy. Coraz więcej polskich miast pojawia się na ulotkach i ogłoszeniach, wzbogaca się w zaplecze noclegowe i hotelarskie i z roku na rok przyjmuje coraz więcej turystów. Turystyka wreszcie przestała odgrywać rolę uciążliwej gałęzi, a stała się dochodową i opłacalną dziedziną, która każdego roku przynosi ogromne zyski. Świat powoli przekonuje się do piękna i bogactwa i naszego kraju, niestety z Polakami będzie trudniej.

Tagi: , ,