Jesteś tutaj: Home >Posty otagowane ‘bułgaria

Biura podróży polecają w tym roku Bułgarię!

Oferty wyjazdów wakacyjnych na przełomie ostatnich lat a nawet miesięcy zmieniają się w niespodziewanym tempie. Ma na to wpływ wiele czynników. Jednym z nich ejst troska o bezpieczeństwo oraz problemy związane z ustrojem panującym w danym kraju. Dotyczy to głównie Egiptu lecz również Tunezji. Państwa te kiedyś cieszące się dużą liczba chętnych do zwiedzania turystów obecnie muszą walczyć o podróżnych którzy boją się przyjeżdżać ze względu na duże zamieszki o jakich mogliśmy słyszeć kilkanaście miesięcy temu. Nie mając pewności co do sytuacji politycznej mało osób jest chętnych do ryzykowania nawet gdy cena jest niska. Jednak rynek nie lubi pustki i w miejsca tych państw weszły nowe ciekawe ośrodki turystyczne. Niestety dość ważnym wymogiem jest aby były one tanie, gdyż europejczycy posiadają dość mocno nadszarpnięty kryzysem portfel. Drogie hotele, ekskluzywne ośrodki z basenami i Spa to atrakcje na które mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni.

Dziś liczy się cena, ale pomimo wszystko nikt nie chce rezygnować ze standardów do jakich się przyzwyczaił. I to spowodowało, że biura podróży rozpoczęły zwiększoną sprzedaż wycieczek do Bułgarii. Jest to przepiękny kraj z cudownymi wybrzeżami, pięknym morzem i oczywiście wiecznie rozpieszczającym turystów słońcem. Kto chciałby wyjechać na wakacje i mieć pewność, że pogoda będzie sprzyjać? Oczywiście wszyscy. Dlatego też zalety bułgarskich wycieczek są obecnie doceniane przez podróżnych. Sofia, Warmia oraz inne miasta tego państwa są naprawdę godne polecenia. Wycieczki w te regiony można rezerwować już od maja aż do września. Wówczas panuje tam lato które związane jest z wysokimi temperaturami. Turyści decydujący się an wyjazd do Bułgarii powinni jednak zaznajomić się ze specyfiką tego kraju. Bardzo ważne są takie kwestie jak kierunek ruchu oraz gesty które nie zawsze pokrywają się z tym co panuje w Polsce. Jednak o wszystkich różnicach z pewnością zostaniemy poinformowani przez wybrane przez nas biuro podróży u którego wykupimy wycieczkę.

Tagi: , ,

Bułgaria

Bułgaria jest państwem które ulokowane jest przy granicy dwóch kontynentów Azji oraz Europy. Posiada ono bardzo atrakcyjny klimat przez co znane jest głównie z turystyki. Wakacje spędzone w Bułgarii to przede wszystkim słoneczne wakacje. Od maja do wczesnej jesieni panują tam naprawdę wysokie temperatury dające możliwość opalania się oraz kąpania w ciepłym morzu. Sofia jest miastem które najczęściej wybierane jest do zwiedzania lecz jeżeli pragniemy wspaniale wypocząć podczas naszego urlopu zawsze możemy skorzystać z innych ofert biur podróży. Złote piaski to bardzo popularny kurort znajdujący się niedaleko miasta Warna. Udając się tam na wakacje możemy liczyć na wspaniałe plaże, dostęp do morza, ale także bezpłatnych basenów co zdarza się w ośrodkach turystycznych niezwykle rzadko. Miłośnicy sportów wodnych znajdą tam z pewnością cos dla siebie. A gdy uwielbiamy leżeć plackiem na słońcu to temperatury jakie panują w Bułgarii na pewno nam na to pozwolą. W odległości kilku kilometrów od złotych piasków znajduje się miejscowość Kranevo.

Tutaj również turyści mogą skorzystać z oferty wspaniałych plaż i ciepłego morza. Zostało ono wybudowane w miejscu starożytnej twierdzy przez co posiada bardzo oryginalny klimat którego na darmo szukać w innych miejscach. Wieczory można spędzić przy dobrym piwku i rodzimej bułgarskiej muzyce. Wszystkie miejscowości jakie oferowane są turystom mogą zagwarantować nam udane wakacje zarówno gdy planujemy wyjazd jedynie we dwoje, ze znajomymi lub rodzinnie z gromadką dzieci. Duża liczba atrakcji a także różnorodność oferty pozwala na znalezienie dla każdego czegoś ciekawego. Zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków, leżenie na plaży czy też sporty wodne to jedynie kilka najpopularniejszych przykładów. Bułgaria obecnie stawia coraz bardziej an turystykę dzięki czemu możemy liczyć na coraz to nowsze i ciekawsze pomysły na zachęcenie turystów do przyjazdu. Ceny w tym państwie nie są wygórowane jak w przypadku najpopularniejszych zachodnioeuropejskich kurortów zatem spokojnie każdy z ans może pozwolić sobie na wakacje w Bułgarii.

Tagi: , ,