Jesteś tutaj: Home >Posty otagowane ‘Węgry

Zakątki Węgier

Odnajdziesz tu ciepłe źródła, ciekawostki historyczne, liczne winnice i wyborne czerwone wino. Zaznasz relaksu i zdrowotnych właściwości wód termalnych. Czego chcieć więcej od tanich wakacji?

Co zwiedzać?

Pecz leży w południowej części Węgier, na zboczach gór Macsek. Miasto jest jednym z ciekawszych miejscowości na Węgrzech. Najbardziej fascynująca jest podziemna nekropolia z okresu rzymskiego. Znajduje się ona w samym centrum miasta. Zwiedzanie kosztuje około 18 złotych za osobę. Na Placu Katedralnym znajdują się cztery wieże katedry św. Piotra i Pawła. Można w środku podziwiać wspaniałe malowidła i freski.

Warto zwiedzić Zsolnay Museum. Znajduje się ono w najstarszej XIV-wiecznej kamienicy. W środku można podziwiać ceramiczne dzieła sztuki. Fabryka porcelany Zsolnay powstała w Peczu w 1853 roku. Zyskała światowa sławę dzięki znakomitym projektom i nowoczesnej technologii barwienia.

Na kolację trzeba się wybrać na wzgórze Misina-teto. Znajduje się na nim wieża telewizyjna. Restauracja usytuowana jest na wysokości 73 metrów. Roztacza się z niej piękny widok na miasto.

W okolicy pełno jest termalnych wód. Praktycznie każdy hotel posiada basen. Siarkowe źródła o temperaturze 62 stopni Celsjusza, pozwalają na utrzymanie naturalnej temperatury kąpieli do 38 stopni.

Ile to kosztuje?

Walutą na Węgrzech jest forint. 100 HUF to 1, 50 PLN. Od października do grudnia, proponowane są zniżki w hotelach. Pakiet 6 noclegów w trzygwiazdkowym hotelu, z dwoma posiłkami i karnetem na termy, to około 1400 złotych od osoby. By wakacje były tanie można wynająć pokój w prywatnym domku. Ceny za dobę zaczynają się już od 36 złotych. Alternatywą jest wynajęcie willi. Koszt takiej wygody to 110 złotych za dzień. Trzeba pamiętać, że w sezonie letnim ceny wzrastają o około 1\3, jednakże nie trudno znaleźć promocyjne ceny.

Tagi: , ,