Jesteś tutaj: Home > Wypoczynek > Zielona Wyspa

Zielona Wyspa

Chcesz wybrać się na długi weekend lub wczasy, ale nie wiesz gdzie? Nie masz dużego budżetu na ten cel? A może znudziły Ci się już wakacje w Polsce lub egzotycznych krajach? Jeśli tak, to ta propozycja jest dla Ciebie!

Wiecznie zielona wyspa.

Irlandia – kraina celtyckich krzyży, średniowiecznych zamków i życzliwych mieszkańców. Jej piękno zapiera dech w piersiach, a częste mgły dodają aury tajemniczości. Przyciąga turystów swoją historią, muzyką, tańcem i tradycyjnymi trunkami.
Do Dublina można dolecieć tanimi liniami lotniczymi. Bilet nie zrujnuje nam kieszeni, bo kosztuje około 150 złotych. W stolicy Irlandii pobyt w dwuosobowym pokoje ze śniadaniem, na 3 doby kosztuje około 1200 zł. Oczywiście można poszukać alternatywnych i tańszych noclegów na przedmieściach Dublina.

Atrakcje turystyczne.

• Warto zacząć od wyprawy do miasteczka Kilkenny. Podają tam wyborne miejscowe piwo. Do zobaczenia jest średniowieczny zamek, a na obiad można się wybrać na High street. Znajduję się tam dużo restauracji i sklepów.
• Dla lubiących długie spacery idealna będzie wyprawa do Doliny Glendalough. Słynie ona z pięknych pejzaży.
• Obowiązkowym punktem zwiedzania jest zespół pałacowo-parkowy Powerscourt. Jest on uważany za najpiękniejszą posiadłość tego typu w Irlandii.
• Warto pamiętać, że w każdy wtorek wejście na zamek dubliński jest bezpłatne.

By tanie wakacje nie zrujnowały nam kieszeni, najlepiej wcześniej zarezerwować bilety. W ciągu zimy tanie linie lotnicze często robią promocje cenowe. Wtedy można kupić bilet nawet za złotówkę

Tagi: , ,

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.